Back to All Events

Maciej i Weronika Myszko-Tajemnica zawodowa Psychoterapeuty

  • Szkolenia Gestalt sp. z.o.o zoom.us (map)

Tajemnica zawodowa Psychoterapeuty - szkolenie ONLINE dla psychoterapeutów

OPIS
Szkolenie to dedykujemy osobom, które są psychoterapeutami i jednocześnie psychologami, pedagogami lub posiadają inne, pokrewne wykształcenie. Z naszej praktyki wynika, że temat tajemnicy zawodowej wciąż budzi wiele wątpliwości wśród praktykujących zawód psychoterapeuty. Pozornie wszystko wydaje się jasne, aż do czasu otrzymania listu z sądu, prokuratury lub innej instytucji. Wtedy wielu z nas zastanawia się czy może odmówić zeznań, czy musi mieć notatki z sesji i czy to jest ten rodzaj sprawy/instytucji, przy którym należy je udostępnić. Kogo poprosić o poradę w tej sprawie, ile jest czasu na odpowiedź na list i w jakiej formie najlepiej odpowiedzieć.
Podczas szkolenia chcemy omówić temat tajemnicy zawodowej biorąc pod uwagę sytuacje prawną psychoterapeutów w Polsce. Omówimy naszą rolę jako terapeutów w sprawach dotyczących dorosłych, dzieci, osób ubezwłasnowolnionych. Przyjrzymy się temu jak poruszać się w sprawach cywilnych, karnych, oraz w kontakcie z prokuraturą, sądem, kuratorem. Przedstawimy temat wydawania pism i opinii, a także przekażemy wiedzę o tym jak zachować się w takiej instytucji, jak rozpoznać kto jest kim np. na sali rozpraw, oraz to czy i kiedy będziecie Państwo zobowiązani do zeznawania.

PROWADZĄCY:
Maciej Myszko adwokat.
Adwokat prowadzący własną kancelarię adwokacka specjalizującą się w prawie rodzinnym i spadkowym. W trakcie swojego życia zawodowego współpracujący z wieloma organizacjami pozarządowymi w tym Stowarzyszeniem Komitet Ochrony Praw Dziecka, Stowarzyszeniem Serduszko, Towarzystwem Nasz Dom i innymi. Przez 5 lat prowadzący punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w dzielnicy Praga Południe w Warszawie. W każdej z tych instytucji współpracuje z psychologami, pedagogami, asystentami rodziny, pracownikami socjalnymi, a więc osobami, którym z racji wykonywania swojego zawodu zdarza się trafić do sądu w charakterze świadka czy specjalisty. Bardzo często pomagał tym osobom odnaleźć się w sytuacji bycia świadkiem czy specjalistą wezwanym do sądu, wskazywał gdzie jest granica miedzy koniecznością zeznawania przed sądem, a zachowaniem tajemnicy zawodowej.
Posiada doświadczenie w prowadzeniu autorskich szkoleń i warsztatów dedykowanych różnym grupom wiekowym i zawodowym, dotyczących prawa w sieci, prawa wolontariatu, podstaw prawnych dla asystentów rodziny, prawa pracy i upadłości konsumenckiej, ubezwłasnowolnienie osoby najbliższej. Autor poradników: „Alimenty dla dziecka”, „Kontakty z dzieckiem”, „Ubezwłasnowolnienie”, „Upadłość konsumencka”.

Weronika Rogulska-Myszko- psycholożka i psychoterapeutka w nurcie Gestalt, absolwentka Szkoły Psychoterapii i Treningu Grupowego w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt oraz szkoleń doskonalących związanych z pracą terapeutyczną i wsparciową. Zajmuje się pracą psychoterapeutyczną i socjoterapeutyczną. Prowadzi psychoterapię indywidualną, pracuje terapeutycznie z parami oraz grupami. Współpracowała z wieloma organizacjami pozarządowymi i WCPR jako psycholożka, psychoterapeutka, prowadząca grupy wsparcia i warsztaty. Cenne doświadczenie zdobywała na stażach oraz w pracy wolontarystycznej m.in. w ośrodku "Wspólny dom”, Młodzieżowym Ośrodku Profilaktyki i Psychoterapii "MOP" oraz w Instytucie Psychiatrii i Neurologii.
Na przestrzeni lat wspierała w rozwoju osobistym dzieci, młodzież oraz dorosłych. Organizowała obozy i wyjazdy socjoterapeutyczne oraz warsztaty dla rodziców. Jest autorką szkoleń dotyczących pracy socjoterapeutycznej i wsparciowej z dziećmi i młodzieżą. Tworzyła i koordynowała merytorycznie programy stażowe dla studentów psychologii.
Duża część jej pracy skupia się wokół tematu „rodziny” zarówno tej biologicznej, patchworkowej jak i zastępczej. Wsparcie rodziców w wychowaniu dzieci i ich samorozwoju okazało się być istotnym tematem pracy.
Swoje doświadczenie dotyczące współpracy z sądami oraz prawem niezbędnym do wykonywania zawodów opiekuńczych (psychoterapeuta, psycholog, pedagog itp.) zdobywała podczas pełnienia kilkuletniej funkcji kuratora społecznego, oraz wieloletniej pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym, co niejednokrotnie skłoniło ją do dialogu z instytucjami wymiaru sprawiedliwości.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

DATA: 19 lutego 2022

CZAS: 10.00-15.00

MIEJSCE: Kszkolenie odbędzie się w formule online na platformie zoom

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: maksymalnie 40 osób.

MATERIAŁY: KAŻDY Z UCZESTNIKÓW OTRZYMA CERTYFIKAT POTWIERDZAJACY UDZIAŁ ORAZ SKRYPT POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU KONTAKTU Z WYMIAREM SPRAWIEDLIWOŚCI

WARUNKI UCZESTNICTWA:

CENA : 300 zł brutto płatne w całości
w przeciągu 7 dni od otrzymania potwierdzenia udziału od organizatorów.

Prosimy o wpłaty na konto:
Szkolenia Gestalt sp. z o.o.
ul. Wielicka 82 / 21,
30-552 Kraków, Polska
Bank Pekao S.A.
83 1240 4432 1111 0011 0328 5822

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z nami: kontakt@szkoleniagestalt.pl lub pod nr tel. 798447118.

FORMULARZ REJESTRACYJNY:

Previous
Previous
February 11

Carmen Vazquez-Bandin- Zaburzenia psychosomatyczne wg terapii Gestalt

Next
Next
March 4

Peter Philippson-Proces grupowy w ujęciu Gestalt