"Radzenie sobie ze wsparciem"
Spotkanie online dla psychoterapeutów, counsellorów, studentów psychoterapii.
Po raz kolejny w przeciągu dwóch ostatnich lat poprosiłyśmy Michelę Gecele, by pobyła z nami i porozmawiała na temat tego, jak obecna sytuacja wpływa na procesy terapeutyczne, które prowadzimy; na powstające figury; na proces wspierania klientów, w chwili, w której sami często potrzebujemy poczuć się wsparci. My, terapeuci, potrzebujemy wspólnoty, by poradzić sobie z uczuciami strachu, paniki, braku stabilnego gruntu. Jednocześnie zastanawiamy się, czego potrzebują nasi klienci, w jaki sposób nowe wpływa na stare, a stare na nowe. Chcemy zastanowić się nad tym, jak adaptujemy się do – często radykalnych – zmian jako ludzie wywodzący się z różnych kontekstów i historii. Chcemy również wyraźniej zobaczyć, co nas jako ludzi zanurzonych w to pole łączy.
Spotkanie ma na celu wsparcie, wymianę między uczestnikami.
SPOTKANIE BĘDZIE MIAŁO FORMĘ WYMIANY INTERAKTYWNEJ, NIE BĘDZIE NAGRYWANE
PROWADZĄCA
Michela Gecele - psychiatra (wyszkolona przez swojego mentora Eugenio Borgna w podejściu psychiatrii fenomenologicznej ) i terapeutka Gestalt. Międzynarodowa trenerka i superwizorka, opublikowała książki, artykuły i rozdziały na tematy psychoterapii i psychopatologii, badając cierpienia kliniczne i ich doświadczenia kreatywnego przystosowania z punktu widzenia fenomenologii i terapii Gestalt (w tym doświadczenia maniakalne, doświadczenia psychotyczne i te zdefiniowane jako „zaburzenia osobowości ”).
Kolejnym tematem badań klinicznych i nauki, którym zajmuje się Michela są zagadnienia międzykulturowe (ryzyko, szanse, trauma i stres pourazowy, język, komunikacja, powiązania między kontekstem społecznym i kulturowym oraz formy choroby i opieki).
Przez lata pracowała w publicznych służbach zdrowia psychicznego (także jako superwizorka), a przez trzy lata koordynowała opiekę psychologiczną i psychiatryczną dla imigrantów w Turynie. Jest członkinią nowojorskiego Instytutu Terapii Gestalt oraz Komitetu Praw Człowieka i Odpowiedzialności Społecznej (HR&SR) Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Gestalt (EAGT). Jest współdyrektorką IPsiG (Międzynarodowego Instytutu Terapii Gestalt i Psychopatologii).
Opublikowała także książki fabularne. Pracuje i mieszka w Katanii i Turynie.
INFORMACJE ORGANIZACYJNE
TERMIN- 24.03.2022
CZAS: 17:00- 20:00
ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: max. 100
MIEJSCE: zoom, link do spotkanie zostanie wysłany w mailu zgłoszeniowym
CENA: BEZPŁATNIE
W razie pytań zapraszamy do kontaktu z nami: kontakt@szkoleniagestalt.pl lub 798447118.
SPOTKANIE BĘDZIE TŁUMACZONE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA JĘZYK POLSKI
REJESTRACJA WYŁĄCZNIE PRZEZ FORMULARZ: