Zapraszamy na warsztat WSTYD W PROCESIE TERAPEUTYCZNYM przeznaczony dla psychoterapeutów/counsellorów oraz studentów psychoterapii od trzeciego roku 4-letniego szkolenia z doświadczeniem w prowadzeniu psychoterapii.
Jeden z najbardziej podstępnych problemów, nieuświadomiony wstyd jest częstą przeszkodą w postępie procesu terapeutycznego i rozwoju jego uczestników: zarówno klienta, jak i terapeuty.
Problem wstydu polega przede wszystkim na uznaniu własnego prawa do istnienia w oczach drugiej osoby i przynależności do społeczności ludzkiej. Jest to zatem czynnik decydujący o jakości więzi międzyludzkich.
Jeśli sam psychoterapeuta nie ma jasności w tej kwestii, sytuacja terapeutyczna jako taka będzie generować lub aktywować wstyd. Wówczas proces terapeutyczny może sprzyjać wycofaniu się w głąb siebie, zaprzeczaniu, doświadczaniu „tak jakby” i wielu innym sposobom, które będą próbowały uniknąć kwestii wstydu. Tak więc wstyd może powodować wiele różnych mechanizmów obronnych w kontakcie z innymi.
Na poziomie klinicznym i praktycznym wstyd ma duże znaczenie, ponieważ silnie i wyraźnie pokazuje konieczne przejście od perspektywy intrapsychicznej do perspektywy pola.
PROWADZĄCY: Jean-Marie ROBINE (Bordeaux, Francja), dyplomowany psycholog, psycholog kliniczny od 1967 r., terapeuta Gestalt od 1977, międzynarodowy trener. Założyciel oraz były dyrektor Institut Français de Gestalt-thérapie (1980-2007), współzałożyciel oraz były prezydent EAGT, członek Collège Européen de Gestalt-thérapie de langue française, członek New York Institute for Gestalt Therapy, założyciel oraz były redaktor 2 francuskich czasopism gestaltowskich, autor licznych artykułów oraz 9 książek o terapii Gestalt, redaktor serii 50 książek, poświeconych terapii Gestalt. Jego książki, będąca zbiorami esejów On the Occasion of an Other oraz Social change begins with two, zostały przetłumaczone na wiele języków. Zredagował “Self. Polifonia współczesnych terapeutów Gestalt” (w Polsce ukazała sie nakładem Oficyny Związek Otwarty: https://oficynazwiazekotwarty.pl/.../self-polifonia.../), książkę współtworzoną przez 20 najważniejszych międzynarodowych teoretyków, która została opublikowana w kilku językach. W 2020 roku wraz z Ch. Bowmanem, zredagował niepublikowane oraz nieukończone rękopisy F. Perlsa, Psychopathology of Awareness, publikację zawierającą badania oraz komentarze kilku miedzynarodowych specjalistów w dziedzinie psychoterapii Gestalt.
Po opublikowaniu swojego pierwszego eseju na temat wstydu w 1990 roku, najwyraźniej pierwszego w społeczności Gestalt, Jean-Marie Robine miał wiele okazji do prowadzenia międzynarodowych warsztatów i pisania innych artykułów na ten temat.
INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
TERMIN: 1-3.12.2025 (poniedziałek-środa)
CZAS:
Warsztat odbywać się będzie w następujących godzinach:
* Poniedziałek: 10:00-19:00
* Wtorek: 10:00 -19:00
* Środa: 9:00-14:00
W pierwszym i drugim dniu warsztatu przewidziana jest dwugodzinna przerwa obiadowa
MIEJSCE: Kraków, ul. Beera Meiselsa 1
ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: maksymalnie 28 osób.
MATERIAŁY: Każdy z uczestników otrzyma zestaw przyborów do notowania.
CERTYFIKAT: Każdy z uczestników otrzyma certyfikat potwierdzający jego udział w warsztacie
: Warsztat będzie tłumaczony z j.francuskiego na j.polski
***WARUNKI UCZESTNICTWA***
* W WARSZTACIE MOGĄ UCZESTNICZYĆ OSOBY OD 3 ROKU SZKOŁY psychoterapii/counsellingu, które prowadzą praktykę psychoterapeutyczną.
* wypełnienie formularzu uczestnictwa
* wpłata zadatku oraz uregulowanie w terminie należnej raty
KOSZTY
Koszt warsztatu wynosi 1800 zł. Płatny w 2 częściach:
Zadatek 700 PLN płatny do 7 dni po wypełnieniu formularza i otrzymaniu maila potwierdzającego uczestnictwo,
I rata: 1100 płatna do 1 listopada 2025
Prosimy o wpłaty na konto:
Szkolenia Gestalt sp. z o.o.ul. ul. Kraszewskiego 10/8, 30-110 Kraków, Polska Bank Pekao S.A.83 1240 4432 1111 0011 0328 5822
W tytule wpisz"wstyd”.
W razie pytań zapraszamy do kontaktu z nami: kontakt@szkoleniagestalt.pl
ZGŁOSZENIA WYŁĄCZNIE PRZEZ FORMULARZ: https://forms.gle/jkqxVe2onUj2HLACA