SELF W RELACJI 

W teorii self stanowiącej bazę terapii Gestalt, self i „inny” nabierają kształtu poprzez kontakt. Nie istnieją jako już w pełni ukształtowane byty, które taki kontakt nawiązują. Podczas, gdy teorie
„preegzystującego” self muszą pokazać, w jaki sposób to self może się zmieniać, w teorii Gestalt zmiana jest zakładana jako zawsze możliwa, zaś pytanie pojawia się w innym miejscu. Brzmi ono: jak utrzymujemy poczucie podmiotowej ciągłości i kiedy ta ciągłość staje się problematyczna, pozostawiając nas działających w sposób nawykowy i bolesny. W trakcie tego warsztatu Peter Philippson szerzej przedstawił zarysowaną powyżej teorię Gestalt oraz bazującą na nim praktykę terapeutyczną. Mieliśmy możliwość pracy osobistej, otwartej dyskusji oraz rozwijania umiejętności praktycznych.

PROWADZĄCY

Peter Philippson– magister w dziedzinie Psychoterapii Gestalt. Jest zarejestrowanym w UKCP psychoterapeutą i trenerem Gestalt. Współtworzy dział nauczania i nadzorowania w Gestalt Psychotherapy & Training Institute UK. Jest również członkiem-założycielem Manchester Gestalt Center, pełnoprawnym członkiem New York Institute for Gestalt Therapy, Starszym Trenerem w słoweńskim GITA. Współtworzy wydział IpsiG wTurynie oraz radę doradczą Centrum Studiów Somatycznych. Peter występował gościnnie jako trener w wielu programach szkoleniowych na całym świecie. Jest byłym Prezydentem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Terapii Gestalt. Peter jest autorem publikacji: „Self in Relation” wydanym przez Gestalt Journal Press, „The Emergent Self” wyd. Karnac / UKCP i „Gestalt Therapy: Roots and Branches” wyd. Karnac oraz wielu innych rozdziałów i artykułów. Jest nauczycielem i uczniem tradycyjnego Aikido.